Skip to content

1104 23rd StNorth Bergen, NJ 07047

Commercial

Last Sale Price
$4,850,000
Last Sale Date
Oct 11, 2002

Property Information

Block50
Lot139
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningC1
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$704,100
97%
Improvement Value:$21,000
3%
Total Assessment$725,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,668+7.3%
2024$11,805-4.9%
2023$12,414+2.1%
2022$12,158+0.1%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$4,850,000
DeedBook 7002, Page 48