Skip to content

2425 Kennedy BlvdNorth Bergen, NJ 07047

Commercial

Last Sale Price
$4,850,000
Last Sale Date
Oct 11, 2002

Property Information

Block50
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
DescriptionASPHALT
Dwellings---
ZoningC1
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$596,100
97%
Improvement Value:$21,100
3%
Total Assessment$617,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,782+7.3%
2024$10,048+24.9%
2023$8,048+2.1%
2022$7,882+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$4,850,000
DeedBook 7002, Page 48