Skip to content

861 Hudson Avenue(Unit C0002)Secaucus, NJ 07094

Built 2016

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Jan 28, 2016

Property Information

Block113
Lot7
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description4BR/4BA
Dwellings1
ZoningTRB
Sq Footage2,925
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,900
14%
Improvement Value:$300,600
86%
Total Assessment$349,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,302+3.1%
2024$13,872+5.3%
2023$13,176+0.0%
2022$13,176
Property History

Property Sale

Sale
$600,000
DeedBook 9098, Page 533

Property Built

Built

Year Built: 2016