Skip to content

788 Fifth StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 15, 2009

Property Information

Block128
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,664
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,000
49%
Improvement Value:$111,500
51%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,900+3.1%
2024$8,633+5.3%
2023$8,200+0.9%
2022$8,126+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950