Skip to content

646 Chestnut PlaceSecaucus, NJ 07094

Built 1967

Last Sale Date
Dec 31, 2024

Property Information

Block90
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,080
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,400
45%
Improvement Value:$93,400
55%
Total Assessment$169,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,698+3.2%
2024$6,489+5.5%
2023$6,151+0.9%
2022$6,094+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967