Skip to content

3608 Bergenline AveUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block214
Lot25

Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,476,000
46%
Improvement Value:$1,701,500
54%
Total Assessment$3,177,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$55,458-14.2%
2024$64,648+4.1%
2023$62,100+1.2%
2022$61,394+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0