Skip to content

135 38th St(Unit C0703)Union City, NJ 07087

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 6, 2019

Property Information

Block223
Lot26
QualifierC0703
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class19
DescriptionPS#18
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,162
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,200
36%
Improvement Value:$341,500
64%
Total Assessment$533,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,087-27.7%
2024$11,183+4.3%
2023$10,721+0.0%
2022$10,721
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007