Skip to content

135 38th St(Unit C0704)Union City, NJ 07087

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 20, 2021

Property Information

Block223
Lot26
QualifierC0704
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class19
DescriptionPS#22
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,168
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,200
36%
Improvement Value:$341,500
64%
Total Assessment$533,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,087-28.5%
2024$11,310+4.3%
2023$10,842+0.0%
2022$10,842
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007