Skip to content

121 41st St(Block 238 Lot 31)Union City, NJ 07087

Built 1910
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 17, 2011

Property Information

Block238
Lot31

Zoning---
Sq Footage647
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$10,194+3.3%
2011$9,873+11.5%
2010$8,853+9.7%
2009$8,073+10.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$92,314

From:

To:

Sq Ft553DeedBook 8822, Page 942NU CodeTitle correction (4)Recorded12/7/2011

Property Sale

Sale
$470,000

From:

To:

DeedBook 8649, Page 198Recorded2/5/2009

Property Built

Built

Year Built: 1910