Skip to content

4315 Park Ave(Unit C0102)Union City, NJ 07087

Built 2006
Commercial

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Aug 28, 2013

Property Information

Block253
Lot33
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMM UNIT
Dwellings0
ZoningRMF
Sq Footage702
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,800
46%
Improvement Value:$121,500
54%
Total Assessment$226,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,949-48.6%
2024$7,688+4.1%
2023$7,385+0.0%
2022$7,385
Property History

Property Sale

Sale
$255,000
DeedBook 8932, Page 935

Property Built

Built

Year Built: 2006