Skip to content

4315 Park Ave(Unit C0609)Union City, NJ 07087

Built 2006

Last Sale Price
$441,000
Last Sale Date
Nov 30, 2023

Property Information

Block253
Lot33
QualifierC0609
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class39
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningRMF
Sq Footage1,036
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$153,200
37%
Improvement Value:$257,900
63%
Total Assessment$411,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,350-20.9%
2024$9,287+4.1%
2023$8,921+0.0%
2022$8,921
Property History

Property Sale

Sale
$441,000

From:

To:

Sq Ft1,036DeedBook 9797, Page 903Recorded1/24/2024

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 9535, Page 972

Property Built

Built

Year Built: 2006