Skip to content

335-67th St(Unit C0008)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Aug 2, 2006

Property Information

Block15
Lot8
QualifierC0008
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,700
30%
Improvement Value:$13,300
70%
Total Assessment$19,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,569+4.1%
2024$1,508+3.2%
2023$1,461+0.7%
2022$1,451+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$975,000
DeedBook 7651, Page 170

Property Sale

SaleMulti
$395,000
DeedBook 5501, Page 223