Skip to content

6700 Ken Blvd/604 67stWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Dec 16, 2022

Property Information

Block166
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description1-2S-B-4U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,756
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,000
62%
Improvement Value:$101,000
38%
Total Assessment$266,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,969+4.1%
2024$21,107+3.2%
2023$20,453+0.7%
2022$20,309+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0