Skip to content

210 64th St(Unit C0004)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Aug 17, 2005

Property Information

Block23
Lot17
QualifierC0004
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description2BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage20,132
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
54%
Improvement Value:$23,800
46%
Total Assessment$51,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,994+2.0%
2024$3,915-1.7%
2023$3,983+0.7%
2022$3,955+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000

From:

To:

Sq Ft20,132DeedBook 7649, Page 170Recorded8/31/2005