Skip to content

209 65th St Apt 1lWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Jul 25, 2023

Property Information

Block23
Lot9
QualifierC0112
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description2 BD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,000
70%
Improvement Value:$9,000
30%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,478+4.1%
2024$2,381+3.2%
2023$2,307+0.7%
2022$2,291+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000

From:

To:

DeedBook 9762, Page 893Recorded8/2/2023

Property Sale

Sale
$46,022
DeedBook 86496, Page 351