Skip to content

209 65th St Apt 1rWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Jan 3, 2019

Property Information

Block23
Lot9
QualifierC0118
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description2 BD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,300
74%
Improvement Value:$7,700
26%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,313+2.0%
2024$2,267-1.7%
2023$2,307+0.7%
2022$2,291+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 9371, Page 150

Property Sale

Sale
$46,022
DeedBook 8650, Page 12