Skip to content

209 65th St Apt 2lWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Jan 13, 2006

Property Information

Block23
Lot9
QualifierC0212
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description2 BD 517SQ FT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,100
67%
Improvement Value:$9,900
33%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,313+2.0%
2024$2,267-1.7%
2023$2,307+0.7%
2022$2,291+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 7794, Page 195