Skip to content

209 65th St Apt 2rWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Jan 16, 2023

Property Information

Block23
Lot9
QualifierC0218
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description2 BD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,700
72%
Improvement Value:$8,300
28%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,313+2.0%
2024$2,267-1.7%
2023$2,307+0.7%
2022$2,291+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$50,000

From:

To:

DeedBook 9723, Page 720NU CodeFamily (1)Recorded1/26/2023

Property Sale

Sale
$143,000
DeedBook 8335, Page 88