Skip to content

6207 Palisade AveWest New York, NJ 07093

Apartment

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 25, 2024

Property Information

Block34
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page6

Building Details

Building Class---
Description3S-B-6U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,704
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,500
66%
Improvement Value:$42,500
34%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,324+4.1%
2024$9,919+3.2%
2023$9,611+0.7%
2022$9,544+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$97,500
DeedBook 5150, Page 91