Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
422-62nd StWest New York, NJ 07093
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 12, 2018
Property Information
Block34
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page6
Building Details
Building Class---
DescriptionPUB HOUS 196U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.13
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$995,500
14%
Improvement Value:$5,957,000
86%
Total Assessment$6,952,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.