Skip to content

6045 Blvd East Apt 1bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$117,500
Last Sale Date
Mar 21, 2001

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0012
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage993
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,700
40%
Improvement Value:$29,700
60%
Total Assessment$49,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,809+2.0%
2024$3,733-1.7%
2023$3,798+0.7%
2022$3,772+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$117,500
DeedBook 5786, Page 243