Skip to content

6045 Blvd East Apt 9aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 8, 2015

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0019
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage515
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,200
40%
Improvement Value:$16,800
60%
Total Assessment$28,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,313+4.1%
2024$2,222+3.2%
2023$2,153+0.7%
2022$2,138+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 8957, Page 479