Skip to content

6045 Blvd East Apt 7aWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Nov 15, 2022

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0017
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage400
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,900
41%
Improvement Value:$12,800
59%
Total Assessment$21,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,792+4.1%
2024$1,722+3.2%
2023$1,669+0.7%
2022$1,657+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0