Skip to content

6045 Blvd East Apt 1eWest New York, NJ 07093

Owner
---
Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Sep 23, 2025

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0015
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage993
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,400
80%
Improvement Value:$7,300
20%
Total Assessment$35,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,753+2.0%
2024$2,698-1.7%
2023$2,745+0.7%
2022$2,726+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
Sq Ft993DeedBook 9936, Page 390Recorded10/15/2025

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 8843, Page 962