Skip to content

6045 Blvd East Apt 2bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Jan 1, 1995

Property Information

Block35
Lot1
QualifierC0022
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage616
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,400
40%
Improvement Value:$20,100
60%
Total Assessment$33,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,767+4.1%
2024$2,658+3.2%
2023$2,576+0.7%
2022$2,558+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 4817, Page 276