Skip to content

6110 Park Ave Apt 6West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 23, 2020

Property Information

Block37
Lot15
QualifierC0006
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,700
13%
Improvement Value:$24,500
87%
Total Assessment$28,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,329+4.1%
2024$2,238+3.2%
2023$2,168+0.7%
2022$2,153+1.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$1,700,000
DeedBook 8856, Page 167

Property Sale

Sale
$1,500,000
DeedBook 7205, Page 12

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 6079, Page 89