Skip to content

6010 Blvd East(Block 38 Lot 3)West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Nov 15, 2022

Property Information

Block38
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description8S-60U-CO-OP
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,400,000
64%
Improvement Value:$1,370,000
36%
Total Assessment$3,770,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$311,364+4.1%
2024$299,150+4.3%
2023$286,800+0.7%
2022$284,786+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0