Skip to content

6050 Blvd East Apt 5cWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$299,000
Last Sale Date
Jun 25, 2012

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0053
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,400
20%
Improvement Value:$109,300
80%
Total Assessment$136,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,541+2.0%
2024$10,330-1.7%
2023$10,511+0.7%
2022$10,437+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$299,000
DeedBook 8861, Page 142