Skip to content

6050 Blvd East Apt 6cWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$392,500
Last Sale Date
Aug 6, 2019

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0063
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,400
22%
Improvement Value:$97,300
78%
Total Assessment$124,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,616+2.0%
2024$9,424-1.7%
2023$9,588+0.7%
2022$9,521+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$392,500

From:

To:

DeedBook 9440, Page 368Recorded10/3/2019

Property Sale

SaleMulti
$395,000
DeedBook 7576, Page 137