Skip to content

6050 Blvd East Apt 5bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$257,500
Last Sale Date
Sep 10, 1998

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0052
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD 2 1/2BA&TER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,500
24%
Improvement Value:$119,100
76%
Total Assessment$157,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,153+2.0%
2024$11,910-1.7%
2023$12,118+0.7%
2022$12,033+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$257,500
DeedBook 5339, Page 273