Skip to content

6050 Blvd East Apt 2aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$383,000
Last Sale Date
Oct 7, 2016

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0021
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD/2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,700
20%
Improvement Value:$103,600
80%
Total Assessment$130,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,176+26.0%
2024$8,078-1.7%
2023$8,220+0.7%
2022$8,162+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$383,000

From:

To:

DeedBook 9152, Page 56Recorded10/17/2016