Skip to content

6050 Blvd East Apt 2bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2021

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0022
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD/2 1/2BA&TER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
22%
Improvement Value:$133,900
78%
Total Assessment$171,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,240+2.0%
2024$12,975-1.7%
2023$13,202+0.7%
2022$13,109+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 7099, Page 149