Skip to content

6050 Blvd East Apt 2gWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$279,000
Last Sale Date
Jan 6, 2004

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0027
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD/2BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,100
21%
Improvement Value:$101,300
79%
Total Assessment$128,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,901+2.0%
2024$9,703-1.7%
2023$9,873+0.7%
2022$9,803+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$279,000
DeedBook 7230, Page 328