Skip to content

6050 Blvd East Apt 3aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Jun 6, 2011

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0031
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD/2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,700
25%
Improvement Value:$80,200
75%
Total Assessment$106,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,243+2.0%
2024$8,078-1.7%
2023$8,220+0.7%
2022$8,162+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$400,000
DeedBook 8796, Page 854