Skip to content

6050 Blvd East Apt 3bWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jan 31, 2025

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0032
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD 2 1/2BA&TER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
25%
Improvement Value:$113,300
75%
Total Assessment$151,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,651+2.0%
2024$11,419-1.7%
2023$11,618+0.7%
2022$11,536+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0