Skip to content

6050 Blvd East Apt 3cWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$430,000
Last Sale Date
Sep 13, 2017

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0033
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD/2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,100
22%
Improvement Value:$96,300
78%
Total Assessment$123,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,515+2.0%
2024$9,325-1.7%
2023$9,488+0.7%
2022$9,422+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$430,000

From:

To:

DeedBook 9241, Page 539Recorded9/29/2017