Skip to content

6050 Blvd East Apt 4bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Aug 7, 2003

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0042
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD/2 1/2BA&TER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
25%
Improvement Value:$113,300
75%
Total Assessment$151,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,651+2.0%
2024$11,419-1.7%
2023$11,618+0.7%
2022$11,536+1.0%
Property History

No events match the selected filters.