Skip to content

6050 Blvd East Apt 4eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Nov 26, 2003

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0045
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD/1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,200
25%
Improvement Value:$48,600
75%
Total Assessment$64,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,352+4.1%
2024$5,142+3.2%
2023$4,982+0.7%
2022$4,947+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$160,000
DeedBook 7212, Page 75