Skip to content

6050 Blvd East Apt 4fWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$328,000
Last Sale Date
Jun 8, 2005

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0046
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD/1BA&1 TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,500
18%
Improvement Value:$82,500
83%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,711+2.0%
2024$7,557-1.7%
2023$7,689+0.7%
2022$7,635+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$328,000
DeedBook 7583, Page 184