Skip to content

6050 Blvd East Apt 4hWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$156,000
Last Sale Date
Nov 16, 1999

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0048
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD-2.5BA &TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
22%
Improvement Value:$133,900
78%
Total Assessment$171,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,240+2.0%
2024$12,975-1.7%
2023$13,202+0.7%
2022$13,109+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$156,000
DeedBook 5617, Page 237