Skip to content

6050 Blvd East Apt 6eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Mar 31, 2017

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0065
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,500
22%
Improvement Value:$58,300
78%
Total Assessment$74,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,178+9.3%
2024$5,653-1.7%
2023$5,751+0.7%
2022$5,711+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

DeedBook 9200, Page 759NU CodeEstate / executor (10)Recorded5/16/2017