Skip to content

6050 Blvd East Apt 6jWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Jan 20, 2016

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0069
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,000
21%
Improvement Value:$102,800
79%
Total Assessment$129,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,009+2.0%
2024$9,809-1.7%
2023$9,980+0.7%
2022$9,910+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$550,000

From:

To:

DeedBook 9094, Page 344Recorded1/26/2016