Skip to content

6050 Blvd East Apt 8gWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$78,000
Last Sale Date
Sep 23, 1997

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0087
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,100
25%
Improvement Value:$84,400
75%
Total Assessment$112,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,675+2.0%
2024$8,502-1.7%
2023$8,650+0.7%
2022$8,589+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$78,000
DeedBook 5194, Page 194