Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6050 Blvd East Apt 9eWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 8, 2011
Property Information
Block38
Lot9
QualifierC0095
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage805
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$17,200
27%
Improvement Value:$46,800
73%
Total Assessment$64,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,286 | +9.3% |
| 2024 | $4,836 | -1.7% |
| 2023 | $4,921 | +0.7% |
| 2022 | $4,886 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.