Skip to content

6050 Blvd East Apt 9fWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Mar 26, 2021

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0096
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,600
25%
Improvement Value:$55,700
75%
Total Assessment$74,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,729+2.0%
2024$5,615-1.7%
2023$5,713+0.7%
2022$5,673+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$230,000
DeedBook 7377, Page 15