Skip to content

6050 Blvd East Apt 9jWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$627,500
Last Sale Date
Feb 20, 2007

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0099
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,900
22%
Improvement Value:$98,800
78%
Total Assessment$126,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,770+2.0%
2024$9,575-1.7%
2023$9,742+0.7%
2022$9,674+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$627,500
DeedBook 8147, Page 331