Skip to content

6050 Blvd East Apt 10aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$590,000
Last Sale Date
Aug 13, 2008

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
22%
Improvement Value:$99,500
78%
Total Assessment$127,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,832+2.0%
2024$9,635-1.7%
2023$9,803+0.7%
2022$9,735+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$590,000
DeedBook 8634, Page 761