Skip to content

6050 Blvd East Apt 10bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$760,000
Last Sale Date
Dec 15, 2007

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD 2 1/2BA&TER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,300
25%
Improvement Value:$120,900
75%
Total Assessment$161,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,430+2.0%
2024$12,182-1.7%
2023$12,395+0.7%
2022$12,308+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$760,000
DeedBook 8414, Page 190