Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6050 Blvd East Apt 10dWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 30, 2013
Property Information
Block38
Lot9
QualifierC0104
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
DescriptionSTUDIO & TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage627
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$14,300
28%
Improvement Value:$37,700
73%
Total Assessment$52,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,010 | +2.0% |
| 2024 | $3,930 | -1.7% |
| 2023 | $3,998 | +0.7% |
| 2022 | $3,970 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.