Skip to content

6050 Blvd East Apt 10gWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jan 31, 2025

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0107
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,500
25%
Improvement Value:$85,500
75%
Total Assessment$114,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,791+2.0%
2024$8,615-1.7%
2023$8,765+0.7%
2022$8,704+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0